Original Image
Modified Image
Zalety systemu LoCloud
Łatwe rozpoczęcie pracy
Po zarejestrowaniu się w serwisie i wypełnieniu prostego formularza można zacząć udostępniać zbiory on-line dosłownie w ciągu kilku minut.
Brak konieczności ponoszenia dużych inwestycji finansowych
LoCloud Collections jest usługą, którą świadczymy w oparciu o własną profesjonalną infrastrukturę informatyczną. Dzięki temu użytkownicy usługi nie muszą inwestować w sprzęt czy oprogramowanie przed rozpoczęciem udostępniania zbiorów.
Zgodność z Europeaną
Europeana to platforma gromadząca dane o dostępnych on-line zbiorach europejskich instytucji kultury. Korzystając z LoCloud Collections masz pewność, że nie będzie przeszkód technicznych w przekazaniu do Europeany również informacji o Twoich zbiorach.
Skalowalność
Gdy rozpoczynasz udostępnianie zbiorów on-line, często nie wiesz, jak dużo zbiorów będziesz chciał czy mógł udostępnić ostatecznie. Dzięki LoCloud Collections możesz zacząć z najmniejszym planem rozliczeniowym i stopniowo zwiększać dostępną powierzchnię dyskową, gdy Twoje cyfrowe zbiory będą się rozrastać.
Widoczność w wyszukiwarkach internetowych
Systemy kolekcji cyfrowych LoCloud Collections są przystosowane do automatycznego indeksowania przez roboty, dzięki czemu internauci będą mogli odnaleźć Twoje zbiory w Google i innych popularnych wyszukiwarkach.
Otwartość
Przy budowie LoCloud Collections wykorzystujemy otwarte oprogramowanie Omeka. Dzięki temu masz pewność, że nawet jeśli kiedyś chciałbyś przestać korzystać z naszej platformy, możesz wykorzystać to samo oprogramowanie do dalszego udostępniania swoich danych w innym miejscu. Ponadto każdy z systemów kolekcji cyfrowych udostępnia wprowadzane do niego dane poprzez otwarte API i protokół OAI-PMH.
Możliwość dostosowania wyglądu interfejsu użytkownika
Konfigurując Twój system kolekcji cyfrowych możesz wybrać jedną z kilku gotowych szat graficznych, a następnie dostosować ją do własnych potrzeb. Możesz również zlecić nam opracowanie dedykowanej szaty graficznej.
Dostęp do zaawansowanych statystyk wykorzystania zbiorów
Każdy, kto udostępnia zbiory on-line jest zainteresowany informacjami o tym, jak bardzo są one wykorzystywane. W LoCloud Collections oferujemy dostęp do dedykowanego serwisu analitycznego, w którym gromadzone są szczegółowe informacje o ruchu internautów na stronach Twoich kolekcji cyfrowych.
Skontaktuj się z nami