Zalety systemu dMuseion
Ugruntowana pozycja na rynku
dMuseion jest wykorzystywany przez różne instytucje muzealne od niemal 10 lat. Tworzymy duże i mniejsze portale udostępniające zabytki z rozbudowaną paletą funkcjonalności lub uproszczonym zakresem. Wiele lat doświadczenia pozwala nam na wypracowywanie najlepszych rozwiązań dla klienta.
Spełniający wymogi i standardy WWW
Wprowadzanie danych oraz ich udostępnianie jest zgodne z wymaganiami dla profejsonalnych portali udostępniających cyfrowe zasoby. Najważniejsze wymogi spełniane przez system dLibra to WCAG 2.0 (Krajowe Ramy Interoperacyjności), responsywność portalu WWW (Responsive Web Design) oraz otwartość danych (Linked Open Data).
Zawsze dostosowany do potrzeb
System dMuseion jest zawsze dostosowywany do charakterystyki zbiorów udostępnianych na portalu. Odpowiednia gama funkcjonalności, estetyka, użyteczność oraz zbieżność z identyfikacją wizualną instytucji to kluczowe elementy każdego wdrożenia portalu dMuseion.
Dostępny w trybie chmurowym
dMuseion może być uruchomiony na serwerach przygotowanych przez klienta lub w ramach chmury obliczeniowej PCSS. Dane w chmurze są bezpiecznie składowane na serwerach w Polsce w PCSS, a usługa jest monitorowana przez dedykowane centrum PCSS 24h na dobę. Obsługa techniczna PCSS wykonuje aktualizacje oprogramowania i inne czynności administracyjne IT. Klient korzysta z systemu w trybie subskrypcji bez kosztów własnej infrastruktury IT.
Szeroka paleta funkcji podstawowych
Domyślna konfiguracja systemu dMuseion posiada szereg funkcji ułatwiających wprowadzanie, zarządzanie i korzystanie z zasobów cyfrowych. Opracowane we współpracy z użytkownikami funkcje odpowiadają najbardziej wymagającym potrzebom, a mechanizmy integracji dMuseion z systemami inwentaryzacji zabytków ułatwiają udostępnianie danych w Internecie.
Funkcja multi-portal
dMuseion pozwala na utworzenie kilku odrębnych portali internetowych, które prezentują zasoby pochodzące z jednej centralnej instalacji systemu. Dzięki takiej funkcji zarządzanie danymi jest spójne i ujednolicone, a udostępnianie obiektu na jednym lub kilku wybranych portalach dzieje się za "jednym kliknięciem myszki". Konfiguracja ta obniża koszty obsługi informatycznej oraz merytorycznej kilku portali prowadzonych przez instytucję.
Kompatybilny z FBC i Europeaną
Standardowa konfiguracja systemu dMuseion jest w pełni zgodna z wymaganiami Europeany oraz krajowego agregatora FBC. Używany do wymiany informacji protokół OAI-PMH oraz OAI-ORE umożliwiają również korzystanie z informacji przez inne systemy informatyczne, np. multiwyszukiwarki lub agregatory regionalne/tematyczne.
Gotowe mechanizmy integracji
dMuseion posiada wbudowane mechanizmy importu i eksportu danych, które umożliwiają łatwą integrację z zewnętrznymi systemami informatycznymi (np. systemy inwentaryzacji zabytków). Domyślnie dostępny jest import w formatach XML, CSV, MONA oraz integracja z systemami MONA oraz Integra/Musnet.
Skontaktuj się z nami